۱۹ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۱۹, ۱۳۹۸

گانودرما

0 دیدگاه

گانودرما

گانودرما را پادشاه گیاهان دارویی، جان اَفزا و اکسیر جوانی می‌نامند. برای آشنا شدن به خواص آن با ما همراه شوید . گانودرما (Ganoderma) یا قارچ جاودانگی که در چین “لینگ زی”، در ژاپن “ری‌شی” و در کره “یونگ زهی” نام دارد به گروهی از قارچ‌ها گفته می‌شود که باعث در هم شکستن چوب می‌شود و در طبیعت روی برخی گونه‌های درختی، پوسیدگی‌های سفیدرنگ ایجاد می‌کند.

گانودرما

به گزارش مجله دلتا به نقل از روزیاتو؛ نوع خاصی از قارچ گانودرما برای درمان انواع مختلف بیماری‌ها از آنفولانزا گرفته تا سرطان استفاده می‌شود. برخی این قارچ را برای خاصیت ضدالتهابی آن مصرف می‌کنند. قارچ جاودانگی در رده غذاهای پرخاصیت و مغذی دسته‌بندی می‌شود و کشف خاصیت درمانی آن به یک‌صد سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد.

قارچ گانودرما یا قارچ ری‌شی در حال‌حاضر در طب سنتی چینی نیز مصرف دارویی دارد. چینی‌ها معتقدند که این قارچ نماد زندگی شاد، شانس، سلامتی و طول عمر و جاودانگی است. در طب سنتی از این قارچ برای درمان بی خوابی، تنگی نفس، تقویت حافظه، بیماری‌های کلیه و کبد، ورم مفاصل و آسم استفاده می‌شود.

مطالعات علمی در رابطه با خواص این قارچ نشان می‌دهند که این قارچ برای تقویت سیستم ایمنی بدنِ افرادی که دارای بیماری هستند، بسیار مفید است. شاید برای‌تان جالب باشد بدانید تجارت قارچ گانودرما یا قارچ ری‌شی دارای بازار جهانی بالغ بر ۲ میلیارد دلار است؛ یعنی چیزی حدود ۲ درصد از میزان کُل فروش مواد غذایی در سراسر جهان.